Wśród poligonów i leśnych wód – projekt dla Lasów Państwowych

2015-09-06 10.30.27

Dwa filmy 360, jakie nagraliśmy dla Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, były wyjątkowym projektem. Wyjątkowym, ponieważ mieliśmy okazję zwiedzić kawał naszego pięknego kraju. Wyjątkowym, gdyż poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi pracujących dla Lasów Państwowych, opiekujących się dziką florą i fauną Polski. I wreszcie – wyjątkowym, bo dzięki tym produkcjom mogliśmy pokazać niesamowite możliwości technologii 360 i wirtualnej rzeczywistości.

Dla ludzi, dla przyrody – film sferyczny

Pierwszy film 360 dotyczył terenów popoligonowych w północnej Polsce, które przez ostatnie lata były oczyszczane przez setki saperów. Kręciliśmy między innymi w Bornem Sulinowie, Okonku i Drawsku Pomorskim. Zobaczyliśmy (i sfilmowaliśmy!) z bliska detonację zebranych w pobliskich lasach niewybuchów. Obserwowaliśmy sympatyczne żubry, które cierpliwie znosiły obecność naszej kamery 360. Łączyliśmy przyjemne z pożytecznym, filmując dziką przyrodę na spływie kajakowym Piławą.

2015-09-03 15.31.37

Premiera filmu odbyła się 16 września w Warszawie, na konferencji „Dla ludzi, dla przyrody”. Goście obejrzeli nasze dzieło na goglach Gear VR. Więcej na temat konferencji tutaj.

Mała retencja górska i nizinna – drugi film 360

Druga produkcja dla Lasów Państwowych to prezentacja prac retencyjnych wykonanych w wielu regionach Polski. Takie projekty mają na celu zbieranie wody na terenach leśnych. Korzyści jest mnóstwo – przede wszystkim lepsze nawodnienie roślinności oraz zabezpieczenie siedlisk ludzkich przed powodzią. Filmowaliśmy m.in. w Jakuszycach, Prudniku, Limanowej i w Stuposianach. W trakcie realizacji zdjęć z lotu ptaka pomagała nam ekipa Pracowni Dronów.

2015-09-15 11.14.11

Oba filmy 360 od VR Premium będą niebawem dostępne dla szerszej publiczności na YouTubie.

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s