Detonacja niewybuchów w 360 stopniach – premiera 10.11!

dnia

Dnia 29 października w Bornem Sulinowie miała miejsca ostatnia w tym roku detonacja tysięcy pocisków zebranych w okolicznych lasach przez firmę saperską Telkaz. Była to część wieloletniego programu rewitalizacji terenów popoligonowych, prowadzonego przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Eksplozja została uwieczniona na filmie 360 stopni wykonanym przez wrocławskie studio VR Premium.

Kulisy produkcji

Detonacja została zaplanowana na południe 29 października. Ekipy saperskie były na miejscu – w środku dużego lasu niedaleko Bornego Sulinowa – już od wczesnego rana. Niewybuchy zostały zebrane na dnie ogromnego dołu, przykryte ładunkami wybuchowymi, a następnie zasypane tonami piasku przez koparkę. W tym czasie przedstawiciel VR Premium montował specjalną kamerę do filmowania w 360 stopniach.

Detonacja VR Premium

Niedługo przed „godziną 0” goście firmy saperskiej, w tym nasz operator, musieli udać się do starego bunkra, położonego w głębi lasu, kilkadziesiąt metrów od strefy detonacji. Mimo sporej odległości świadkowie wydarzenia odczuli mocne trzęsienie ziemi w momencie wybuchu, a także chwilę później, gdy na dach bunkra zaczął padać śmiercionośny deszcz kamieni i odłamków. Całą okolicę spowijał śmierdzący dym wymieszany z chmurą piasku. Droga, którą przyjechali saperzy i ich goście, zniknęła pod warstwą ziemi i zwalonych drzew. Ogromna siła wybuchu na szczęście nie zniszczyła kamery – wystarczyło ją tylko dokładnie oczyścić.

PREMIERA FILMU 360 JUŻ 10 LISTOPADA 2015 NA NASZYM KANALE YOUTUBE! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA TEASERA:

Detonacja Borne Sulinowo

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s