Nowy rok, nowy sprzęt!

Praca w branży VR to nieustanna potrzeba innowacji. Nasza baza sprzętowa konsekwentnie powiększa się od samego początku w 2015 roku. Dziś prezentujemy najważniejsze nabytki, jakie pojawiły się w naszym domu produkcyjnym.

Obsidian Kandao R 8K

IMG_3122

Topowa kamera all-in-one, pozwalająca na nagrywanie w rozdzielczości 8k (4 razy większej od 4k!) w 30 klatkach na sekundę. Ale największy potencjał Obsidian wykazuje w kwestii nagrywania 3D, używając efektu stereoskopii. Dodatkowa głębia obrazu 360 stopni wygląda oszałamiająco na goglach VR.

Dron DJI Matrice 600 Pro

Nowy, profesjonalny dron zawitał do naszego domu produkcyjnego. DJI Matrice 600 Pro to heksakopter (ma 6 śmigieł) chętnie używany przez filmowców na całym świecie. Taka maszyna pozwala na udźwignięcie bardziej rozbudowanych zestawów kamerowych – takich jak właśnie Obsidian Kandao. Aby uzyskać stabilny i płynny obraz, korzystamy z gimbala Moza Guru oraz dampera drgań.

guruobsidian_1024x1024

Dysponujemy również stabilizatorem Moza Guru dla mniejszych kamer, takich jak służąca nam do prostych ujęć poglądowych Yi 360. Stosujemy go m.in. do ujęć z ręki, łazika lub zastosowań ekstremalno-sportowych.

1200Guru360withYi

Nowy zestaw do ujęć POV

pov.png

Skonstruowaliśmy nowy zestaw do ujęć z perspektywy pierwszoosobowej, które pozwala widzowi wcielić się w bohatera filmu. Przykład z naszej nadchodzącej realizacji: https://youtu.be/XiXebtCZFvk

Przypomina popularnego Counter Strike’a, prawda?

Zmodyfikowany rig 4x Sony a6300

Ulepszona konstrukcja pozwoliła zmniejszyć odległości pomiędzy kamerami, a dodatkowy moduł daje podgląd na to, co się dzieje w kadrze. Sony a6300 najlepiej sprawdzają się przy scenach statycznych, gdzie chcemy mieć bardzo plastyczny obraz oraz dużą rozpiętość kolorów. Ponadto rig świetnie radzi sobie w scenach wieczornych i nocnych. Nagrywa w jakości 8k 30fps lub 4k 60fps.

Jedna z realizacji z wykorzystaniem riga Sony:

Własna konstrukcja do ujęć w ruchu pionowym

Do tej pory oferowaliśmy ujęcia w ruchu poziomym, z użyciem slidera. Teraz rozszerzyliśmy nasz potencjał realizacyjny o pionowe wznoszenie, które może znacznie urozmaicić każdy film.

Łazik kamerowy 360 stopni z nową stabilizacją

Nasz nieoceniony łazik kamerowy, znany już wszystkim z produkcji dla Deloitte czy testu Mercedesa GLS, otrzymał modyfikację w postaci stabilatora Gyro oraz wspomnianych gimbali Moza Guru do małych lub dużych kamer.

Niebawem opublikujemy pierwsze realizacje z wykorzystaniem nowych nabytków – zapraszamy więc do uważnego śledzenia naszego fanpage’a

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s