Nowy rok, nowy sprzęt!

Praca w branży VR to nieustanna potrzeba innowacji. Nasza baza sprzętowa konsekwentnie powiększa się od samego początku w 2015 roku. Dziś prezentujemy najważniejsze nabytki, jakie pojawiły się w naszym domu produkcyjnym.

Obsidian Kandao R 8K

IMG_3122

Topowa kamera all-in-one, pozwalająca na nagrywanie w rozdzielczości 8k (4 razy większej od 4k!) w 30 klatkach na sekundę. Ale największy potencjał Obsidian wykazuje w kwestii nagrywania 3D, używając efektu stereoskopii. Dodatkowa głębia obrazu 360 stopni wygląda oszałamiająco na goglach VR.

Dron DJI Matrice 600 Pro

1

Nowy, profesjonalny dron zawitał do naszego domu produkcyjnego. DJI Matrice 600 Pro to heksakopter (ma 6 śmigieł) chętnie używany przez filmowców na całym świecie. Taka maszyna pozwala na udźwignięcie bardziej rozbudowanych zestawów kamerowych – takich jak właśnie Obsidian Kandao. Aby uzyskać stabilny i płynny obraz, korzystamy z gimbala Moza Guru oraz dampera drgań.

guruobsidian_1024x1024

Dysponujemy również stabilizatorem Moza Guru dla mniejszych kamer, takich jak służąca nam do prostych ujęć poglądowych Yi 360. Stosujemy go m.in. do ujęć z ręki, łazika lub zastosowań ekstremalno-sportowych.

1200Guru360withYi

Nowy zestaw do ujęć POV

pov.png

Skonstruowaliśmy nowy zestaw do ujęć z perspektywy pierwszoosobowej, które pozwala widzowi wcielić się w bohatera filmu. Przykład z naszej nadchodzącej realizacji: https://youtu.be/XiXebtCZFvk

Przypomina popularnego Counter Strike’a, prawda?

Zmodyfikowany rig 4x Sony a6300

Ulepszona konstrukcja pozwoliła zmniejszyć odległości pomiędzy kamerami, a dodatkowy moduł daje podgląd na to, co się dzieje w kadrze. Sony a6300 najlepiej sprawdzają się przy scenach statycznych, gdzie chcemy mieć bardzo plastyczny obraz oraz dużą rozpiętość kolorów. Ponadto rig świetnie radzi sobie w scenach wieczornych i nocnych. Nagrywa w jakości 8k 30fps lub 4k 60fps.

Jedna z realizacji z wykorzystaniem riga Sony:

Własna konstrukcja do ujęć w ruchu pionowym

Do tej pory oferowaliśmy ujęcia w ruchu poziomym, z użyciem slidera. Teraz rozszerzyliśmy nasz potencjał realizacyjny o pionowe wznoszenie, które może znacznie urozmaicić każdy film.

Łazik kamerowy 360 stopni z nową stabilizacją

IMG_3136

Nasz nieoceniony łazik kamerowy, znany już wszystkim z produkcji dla Deloitte czy testu Mercedesa GLS, otrzymał modyfikację w postaci stabilatora Gyro oraz wspomnianych gimbali Moza Guru do małych lub dużych kamer.

Niebawem opublikujemy pierwsze realizacje z wykorzystaniem nowych nabytków – zapraszamy więc do uważnego śledzenia naszego fanpage’a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s