Filmy 360 stopni – ujęcia w ruchu, drona i statyczne

dnia

Wideo sferyczne, mimo swojej odmiennej natury, może oferować podobne spektrum rodzajów ujęć jak standardowy klip. Możemy tu grać ruchem, wplatać widok z lotu ptaka oraz stosować efektowny montaż przeplatający dynamikę obrazu. Poniżej kilka sampli z naszych dotychczasowych produkcji.

Łazik 360 stopni – sferyczne ujęcia w ruchu

Filmy w tej technologii przez długi czas zawierały wyłącznie ujęcia ze stojącą kamerą. Dla większości twórców ruch był zbyt trudny do realizacji – problemem był przede wszystkim stitching, czyli właściwe łączenie kilku obrazów w jeden.

Klientom VR Premium oferujemy stabilne, dobrze zszyte ujęcia z naszego autorskiego łazika, którego ponadto wycinamy z kadru, by zapewnić najlepsze wrażenia estetyczne.

Dron 360 stopni

Poniżej przykład filmu sferycznego z lotu ptaka. Nagrywane za pomocą kamery Kandao Obsidian R na dronie Mavic 600 Pro z autorskim system stabilizującym. Gotowy obraz wychodzi wysokiej jakości, bez wstrząsów i z wyciętym dronem, co stanowi prawdziwą rzadkość wśród produkcji tego typu.

Jakość statycznych ujęć 360 stopni

Czasem trzeba zejść na ziemię i sfilmować coś po staremu, czyli statycznie. Poniżej dwa przykłady realizacji – trening z Joanną Jędrzejczyk nagrywany na zestawie 4xSony a6300 oraz scenka obyczajowa rejestrowana przez Kandao Obsidian R.

 

 

POV 360 – widok z pierwszej osoby

Bardzo interesującą i wykazującą ogromny potencjał marketingowy techniką jest POV, czyli perspektywa pierwszoosobowa.

Wszystkie powyższe filmy realizowaliśmy także w wersji 3D – dla zainteresowanych podeślemy sample do obejrzenia na goglach VR. Śmiało piszcie na adam@vrpremium.pl

Wymagające ujęcie 360 stopni

W ciągu lat pracy z VR mieliśmy do czynienia z wieloma wymagającymi zadaniami. Kręciliśmy saperską eksplozję 20 metrów od epicentrum:

Realizowaliśmy POV z perspektywy małego dziecka dla marki Britax Romer:

Pracowaliśmy z kaskaderami:

Stworzyliśmy gigantyczną trampolinę dla Nike:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s