Oculus GO – tania i łatwa wirtualna rzeczywistość

dnia

Z początkiem maja w sprzedaży pojawiło się urządzenie, które mocno zmieni rynek VR. Mark Zuckerberg zaprezentował Oculus GO, samodzielne gogle VR na każdą kieszeń.

Do tej pory prym na rynku mobilnego VR (niewymagającego połączenia z komputerem) wiódł Gear VR od Oculusa i Samsunga. Model ten do działania potrzebuje smartfona – i to nie byle jakiego, a któregoś z najnowszych flagowców koreańskiego producenta: s8, s8+, s9, s9+ oraz Note 8. Oznacza to, że cena całego zestawu może wynosić nawet do 4000zł. Oculus GO kosztuje zaś, w przeliczeniu z dolarów, około 1000zł.

Pokazany na konferencji F8 Oculus GO to urządzenie all-in-one. Wyświetlacz smartfona został zastąpiony wbudowanym ekranem LCD o rozdzielczości QHD. Całość zasila zintegrowany procesor Snapdragon 821 oraz system Android.

Oculus GO działa bardzo prosto. Wystarczy nacisnąć przycisk startu, sparować gogle z telefonem (dowolny na Androidzie) i od razu znajdziemy się w znajomym środowisku Oculus Home. Znajomym, bo wszystko wygląda identycznie jak w Gear VR. Zdecydowana większość aplikacji jest kompatybilna z nowym urządzeniem, ponadto wciąż można wgrywać własne filmy 360 stopni. Jedna z bardziej znaczących różnic to sposób obsługi – Oculus GO nie ma przycisków sterowania na obudowie, użytkownik nawiguje za pomocą dołączonego pada.

W naszym biurze intensywnie testowaliśmy nowego Oculusa. Werdykt? Rekomendujemy to rozwiązanie wszystkim naszym obecnym i przyszłym klientom! Zarówno agencjom reklamowym, jak i firmom, które wdrażają nasze szkolenia BHP w VR.

Nigdy jeszcze (dobrej jakości) doświadczenie VR nie było tak tanie i proste w obsłudze. Na dodatek przewidujemy efekt umasowienia technologii; przy tak niskiej cenie produkt ten ma szanse trafić pod strzechy na masową skalę. Na to liczą Faceboook, tak przewidują analitycy z PwC, o czym mówili na konferencji MIPTV w Cannes w tym roku.

30174008_1879943335350848_43299276_o.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s